BRZYDKIE KACZĄTKO

We wtorek, 14 czerwca w naszej szkole odbyła się inscenizacja na podstawie baśni Hansa Christiana Andersena "Brzydkie kaczątko", która przeznaczona była dla uczniów klas 1-3. W rolę wcielili się uczniowie klasy 6a wraz z najmłodszymi dziećmi naszej placówki, czyli koleżankami i kolegami z oddziału przedszkolnego. Przedstawiona historia miała na celu uświadomić wszystkim, że każdy zasługuje na szacunek i nie może być wyśmiewany  czy prześladowany. Baśń pokazuj również, że nigdy nie wiadomo, kiedy nasz los się odmieni i z "brzydkiego kaczątka" zmienimy się w pięknego łabędzia. Wszyscy doskonale się bawili, bowiem na koniec mogli wziąć czynny udział w zabawie i wraz z małymi aktorami zatańczyć najpopularniejszy wśród dzieci taniec, czyli"kaczuszki". Uczniowie klasy 6a, pod okiem pani Eweliny Wudarczyk, wcielili się w postaci z baśni Andersena, natomiast dzieci z oddziału przedszkolnego, pod opieką pani Emilii Ruczewskiej, odegrały role kaczuszek, zapewniając jednocześnie oprawę muzyczną. Inscenizacja była przykładem na to, że młodsi i starsi uczniowie, współpracując i jednocząc siły, mogą stworzyć interesujące widowisko.