PIKNIK PO "ANGIELSKU"
PIKNIK PO

Piknik po "Angielsku"-czyli jak nauczyć dzieci języka obcego przez zabawę.  Realizując podstawę programową można przeprowadzić zajęcia nie tylko w klasie i z książkami lecz również praktycznie. Dlatego dziś (10.06) zostały przeprowadzone "inne" zajęcia z pierwszaczkami. Odnosząc się do jednego z działów Pani Iwona Dobielska, nauczycielka języka angielskiego zorganizowała piknik, na którym uczniowie pod jej przewodnictwem nazywali produkty spożywcze (chees, yoghurt, milk, butter-milk products, ham,sausages, chicken-meat, strawberry, watermelon, banana, kiwi, orange, apple, pear, cherries, peach-fruit, tomato, cucumber, lettuce, carrot-vegetables. Dzieci uczyły się również zwrotów: I like... ; I want...; Can I have a...; Please give me a...; Here you are; Thank you;  Dzięki tej wspaniałej, życiowej zabawie "językowej" dzieci mogły w sposób praktyczny uczyć się nowych słów i zwrotów.