Pokaz pod nazwą "Bezpieczne wakacje 2022"
Pokaz pod nazwą

Wielkimi krokami zbliżają się wakacje. Dzieci będą wolne od szkoły, słoneczne dni spędzać nad jeziorami znajdującymi się w pobliżu naszego miasta. W tym czasie może dojść do wypadków. Jak się w takich sytuacjach zachować pokazali uczniom naszej szkoły policjanci oraz przedstawiciele WOPR. W pokazach wzięli udział uczniowie klas 4-6 naszej szkoły.

Uczniom najpierw przedstawiono wiedzę teoretyczną. Po kilkunastu minutach odbyły się pokazy praktyczne. WOPR przedstawił kilka sposobów podejmowania z wody topiących się ludzi. Największe zainteresowanie wzbudziło użycie skutera wodnego. Jeden z funkcjonariuszy wcielił się w rolę osoby nietrzeźwej. Biegał po plaży z pustą butelką, a jego rajd zakończył się skokiem do jeziora. Mężczyzna zaczął się topić, ale z pomocą przyszedł mu funkcjonariusz policji. Ostatecznie "nietrzeźwy" został uratowany, a na brzegu założono mu kajdanki.

Dzisiejsze pokazy wiele nauczyły włocławską młodzież, lecz miejmy nadzieję, że zdobyta wiedza nie będzie im potrzebna.