Dla rodziców i uczniów
Aktualności

TO JUŻ XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY W NASZEJ SZKOLE
TO JUŻ XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY W NASZEJ SZKOLE

W dniu 9 maja 2014r. w naszej szkole odbył się XII MIĘDZYSZKOLNY KONKURS EKOLOGICZNY. W tym roku pod hasłem ”PARKI NARODOWE – WSPÓLNE DOBRO”

 

Celem konkursu było:

 

  • zdobywanie i pogłębianie wiedzy dotyczącej ochrony środowiska,

  • uwrażliwienie na aktualne problemy ochrony środowiska

  • propagowanie idei zrównoważonego rozwoju,

  • rozbudzanie i pogłębianie zamiłowania oraz szacunku dla przyrody.

 

Wzięli w nim udział uczniowie klas IV-VI z włocławskich szkół podstawowych. Gościliśmy reprezentantów SP Nr 2, SP Nr 5, SP Nr 7, SP Nr 8, SP Nr12, SP Nr 18, SP Nr 20, SP Nr 22 oraz gospodarzy SP Nr 3 wraz z opiekunami.

Jak co roku w rywalizacji brały udział 4- osobowe zespoły, które okazały się świetnie przygotowane do konkursu. Uczniowie bardzo dobrze poradzili sobie z testem sprawdzającym ich wiedzę dotyczącą parków narodowych w Polsce. W drugiej części konkursu jury oceniało prezentację zwierząt z wcześniej przygotowaną przez siebie maskę .

Wśród szkół I MIEJSCE zajęła Szkoła Podstawowa Nr 22

II MIEJSCE zajęła Szkoła Podstawowa Nr 8

III MIEJSCE zajęła Szkoła Podstawowa Nr 18

Uroczystość wzbogacił występ dzieci, pod opieką p. Anety Ambrożkiewicz – Frydrych , którzy przygotowali bajkę pt. „Jaś i Małgosia”.Piękna dekoracja, wspaniałe stroje, a także profesjonalna gra młodych aktorów gwarantowały dobrą i pouczającą rozrywkę.

Organizatorami i koordynatorami konkursu były: mgr inż. Teresa Grzelak i mgr Małgorzata Andrzejewska – nauczyciele przyrody w naszej szkole, które zapraszają do udziału w kolejnej XIII EDYCJI MIĘDZYSZKOLNEGO KONKURSU EKOLOGICZNEGO. Do zobaczenia w przyszłym roku.

 

Organizatorzy

 
Wersja do druku
pomoc