WYCIECZKA DO RANCZO U LUCY W PIOTRKOWIE KUJAWSKIM

Dnia 20 czerwca 2022 r. uczniowie klasy IA, IB, IIA pod opieką p.Joanny Filińskiej-Woźniak i p. Izabeli Kubiak oraz p. Lidii Demich udali się na wycieczkę do Ranczo u Lucy w Piotrkowie Kujawskim. Jej celem było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, zdrowego trybu życia oraz umożliwienie dzieciom kontaktu z ekosystemem pola i łąki oraz zwierzętami hodowanymi.

Dzieci z dużym zaangażowaniem karmiły konie, króliki, kozy i alpaki, kury. Niezwykle łagodne konie pozwalał się dzieciom głaskać, dotykać, a także przewiózł je na swoim grzbiecie. Dużą atrakcją był plac zabaw z przeszkodami i trampoliną oraz indiańskie tipi. Uczniowie uczestniczyli też w zajęciach edukacyjnych zorganizowanych przez właścicielkę gospodarstwa. Pełne pozytywnych wrażeń dzieci wróciły do szkoły przywożąc ze sobą pamiątki z pobytu – odznaki ranczerów. Atmosfera podczas wycieczki była bardzo miła, dzieci czuły się swobodnie, szkoda było wracać do domów.