Wycieczka w góry-dzień piąty

W piątek zakończyliśmy naszą wycieczkę. Po śniadaniu ruszyliśmy w drogę powrotną, ale nasza trasa nie miała tylko kierunku Małe Ciche-Włocławek, bowiem w tzw. międzyczasie, zdążyliśmy udać się na spływ Dunajcem. W Sromowcach Niżnych wsiedliśmy do drewnianych tratw i w towarzystwie przesympatycznych flisaków ruszyliśmy w podróż. Cała trasa trwała ponad dwie godziny, jednak czas szybko płynął, bowiem panowie zabawiali nas ciekawostkami na temat Pienin czy legend o Janosiku pokazując przy tym najciekawsze miejsca na trasie. Przemierzając te kilkanaście kilometrów korzystaliśmy z pięknej pogody, więc każdy z nas opuszczając tratwy w Szawnicy miał na twarzy ślady czerwcowego słońca. Po tej atrakcji ruszyliśmy dalej, jednak nasi opiekunowie zadbali o to, abyśmy zdążyli się posilić, a na kolejnym przystanku ochłodzić korzystając z oferty McDonald’s. Pod szkołą byliśmy późnym wieczorem, gdzie już czekali na nas rodzice.

Te pięć dni upłynęło bardzo szybko i przepełnione były niesamowitymi atrakcjami. Nie sposób nie podziękować na koniec przede wszystkim rodzicom, którzy zgodzili się na wyjazd i zafundowali nam tę wycieczkę, gospodarzom „Gościńca nad Suchą Wodą”, którzy dbali o nasz komfort pobytu oraz pyszne posiłki i przede wszystkim opiekunom: paniom Izabeli Lubańskiej, Ewelinie Wudarczyk i panu Łukaszowi Frydrychowi. To dzięki nim mieliśmy zapewnione atrakcje od rana do wieczora. Stali oni nie tylko na straży porządku, ale przede wszystkim dobrej zabawy, byli jak rodzic i nauczyciel w jednym, więc za to przede wszystkim dziękujemy. Mamy nadzieję, że za rok również zorganizujemy wyjazd, bo chętnych z pewnością nie zabraknie.