Zerówka w „Rancho pod Olszyną”

We wtorek 21 czerwca dzieci z klasy 0a udały się na wycieczkę do „Rancho pod Olszyną” mieszczącego się w Nowym Ciechocinku. Celem wycieczki było przybliżenie dzieciom warunków życia na wsi, propagowanie zdrowego trybu życia, wzbogacenie wiedzy na temat życia i hodowli zwierząt gospodarstwa wiejskiego a także stworzenie warunków do kontaktu z naturą, kształtowanie świadomości przyrodniczej oraz budzenie stałych zainteresowań poznawczych turystyką.
Wśród atrakcji nie zabrakło: oprowadzania na kucach, zapoznania z mieszkańcami Rancha (konie, kozy, osiołek, baran, ptaki gospodarskie i ozdobne), wesołych zabaw na drewnianym, jeździeckim placu zabaw, zabaw z animatorem a także samodzielnego pieczenia kiełbasek na ognisku. Dodatkową atrakcją był przejazd tramwajem konnym po malowniczej okolicy. W części turystycznej dzieci miały okazję zwiedzić Uzdrowisko Ciechocinek z bardzo miłą panią przewodnik w obszarze Tężni solankowych,  a także Park Zdrojowy, sławny Grzybek, niezwykle kolorowe: zegar i dywany kwiatowe,  wraz z  fontannami świetlnymi. Miłym dopełnieniem były ciekawostki, opowieści i legendy o Ciechocinku. Choć pogoda była zmienna, to przedszkolaki niezmiennie pozostają przy zdaniu, że wycieczka wieńcząca rok szkolny była po prostu super!